KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA im. św. Jacka w Katowicach
i II KATOLICKIE GIMNAZJUM
Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej

Miłować i służyć…

PROWADZĄCY: ks. Adrian Chojnicki

Pełny plan w formacie .doc można pobrać tutaj

środa, 14 marca 2019

KLASY 1 - 3

8.30 – 8.40 Wspólna modlitwa - hol I piętro
9.00 – 9.45

Spotkanie z Księdzem rekolekcjonistą /kaplica Ojców Bonifratrów/

10.00 – 10.15

Drugie śniadanie w szkole

10.15 – 11.00 Warsztaty misyjne /aula/
11.00 – 12.15

klasy Ia i Ij - „Uczymy się służyć innym, pomagając i dzieląc się”. Zajęcia z wychowawczyniami

klasy II i III - Zajęcia zintegrowane i realizacja programu „Uczymy się służyć innym, pomagając i dzieląc się”

12.15– 12.30 OBIAD dla klas I – III
12.30– 13.20 Spotkanie z panią Hanią Pasterny „Widzieć inaczej, czyli o doświadczeniu Bożej miłości w Jego dziełach” /aula szkolna /
13.30 – 14.15 Bóg błogosławi – spotkanie z p. Agatą Szwed / aula szkolna/
14.20 – 14.55 Podsumowanie dnia z nauczycielem, z którym przebiegają zajęcia zgodnie z planem. Swobodne wypowiedzi dzieci; Głośne odczytanie tekstów opowiadań

Kl Ia - p. K. Misiak, Kl. Ij – p. A. Szwed, Kl II – p. A. Saternus, Kl. III – p. S. Samol

KLASY 4 - 6

8.30 – 8.40

Wspólna modlitwa hol II piętro

8.45 – 9.30

Warsztaty misyjne / aula /

9.30 – 9.45

Drugie śniadania w klasach

10.00 – 10.45

nauka rekolekcyjna /kaplica Ojców Bonifratrów/ 

11.15– 12.15 Spotkanie z panią Hanią Pasterny „Widzieć inaczej, czyli o doświadczeniu Bożej miłości w Jego dziełach, z perspektywy osoby niewidomej”/aula szkolna /
12.30 – 12.45 OBIAD klasy IV – VI
12.45– 13.30 Bóg błogosławi – spotkanie z p. Agatą Szwed /aula szkolna/
13.25 – 14.55 projekcja filmu w klasach

Klasy IV – "Cudowny chłopak" ( oglądają w klasie IV b)

Klasy V i VI – Każde życie jest cudem „October BABY” ( każda klasa w swojej sali )

KLASY 7, 8 i GIMNAZJUM

8.30- 8.40 Wspólna modlitwa w auli szkolnej
8.45– 9.25

Klasa VII – projekcja filmu cz. I. Każde życie jest cudem „October BABY”

Klasa VIII o – matematyka p. A. Tyl

Klasa VIII p – j. polski p. M. Krajewska - Hołda

Klasa III gim. – matematyka p. U. Budzyńska

9.30 – 10.15 Warsztaty misyjne /aula/
10.15 – 11.00 Spotkanie z panią Hanią Pasterny „Widzieć inaczej, czyli o doświadczeniu Bożej miłości w Jego dziełach, z perspektywy osoby niewidomej”/aula szkolna /
11.15 – 12.00 nauka rekolekcyjna /kaplica Ojców Bonifratrów/
12.30 – 12.45 OBIAD klas VII, VIII i III gim.
12.50 – 14.55

Klasa VII – druga część filmu Każde życie jest cudem „October BABY” i omówienie filmu ( p. A Tokarz )

Klasa VIII o i VIII p – projekcja filmu Każde życie jest cudem „October BABY” (p. Ł. Rózicki i p. P. Łebek)

Klasa III g – język polski (p. M. Jóźwiak)

czwartek, 15 marca 2019

KLASY 1 - 3

8.30 – 8.40 Wspólna modlitwa - hol I piętro
8:45 – 10.30

Klasy Ia i Ij - Akceptujemy tego, kto jest inny – warsztaty z wychowawcami

Klasa II - Zajęcia zintegrowane

Klasa III - Projekcja filmu „Cudowny chłopak”

10.30 – 10:45

Drugie śniadanie w szkole

11.15 – 12.00 nauka rekolekcyjna / kaplica O. Bonifratrów/
12.15– 12.30 OBIAD dla klas I – III
12.30 – 12.50 spotkanie z piosenką religijną ( prowadzenie D. Łebek ) /klasy I - aula szkolna, klasy II i III - hol II piętro/
13.00 – 14.55

Klasy 1a, 1j - Szachy/ Informatyka

Klasy II i III - Przypomnienie stacji Drogi Krzyżowej – kolorowanie i omówienie prac w klasach.

KLASY 4 - 6

8.30 – 8.40

Wspólna modlitwa hol II piętro

8.45 – 9.20

Dzień liczby π – konkurs „ W matematycznym świecie kostek Rubika i nie tylko… „ ; prezentacja ucznia klasy V Ignacego Ł. /aula/

9.30 – 10:00

Podsumowanie konkursu literackiego/aula/

10.00 – 10.20

Przerwa śniadaniowa w klasach

10.30 – 11.00 Nauka rekolekcyjna / kaplica O. Bonifratrów/
11.00 – 12.00 Nabożeństwo pokutne, spowiedź i Droga Krzyżowa/ kaplica O. Bonifratrów/
12.10 – 13.00 Niezwykła codzienność. O miłości bez granic i służeniu z radością w rodzinie. P. Bisaga /aula/
13.00 – 13.20 OBIAD (Klasy IV , V , VI )
13.20 – 14.55 W zdrowym ciele zdrowy duch - zajęcia sportowe na sali gimnastycznej w SP nr 10

KLASY 7, 8 i GIMNAZJUM

8.30- 8.40 Wspólna modlitwa przy krzyżu w holu na parterze

8.40 – 9.30 (klasa III gim.)

9.00 – 9.45 (klasy VII i VIII)

Klasa III gim. - fizyka - K. Kołodziej

Klasy VII i VIII - Nabożeństwo Pokutne i Droga Krzyżowa / kaplica O. Bonifratrów/ 

9.45 – 10.30 Nauka rekolekcyjna / kaplica O. Bonifratrów/
11.00 – 11.50

Klasa VII – Niezwykła codzienność. O miłości bez granic i służeniu z radością w rodzinie. P. Bisaga

Klasy VIII o – matematyka - p. A. Tyl

Klasa VIII p – j. polski - p. M. Krajewska - Hołda

Klasa III – fizyka - p. K. Kołodziej

12.15 – 12.55 Bóg błogosławi – spotkania z p. Agatą Szwedą
13.00 – 13.15 OBIAD klas VII, VIII i III gim.
13.15 – 14.55 (klasa III gim.) biologia - p. G. Jóźwiak
13.15 – 14.20 (klasy VII i VIII)

Klasa VII – j. angielski - p. S. Pietrzykowska

Klasa VIII o – j. polski - p. M. Krajewska – Hołda

Klasa VIII p – matematyka - p. A. Tyl

14.30 – 15.00 (klasy VII i VIII) Spektakl ewangelizacyjny Teatru Kefas /aula/

piątek, 16 marca 2019

KLASY 1 - 3

8.15 zbiórka w szkole
8.30 – 11.00 Wyjście do Filharmonii Śląskiej
11.15 – 11.50 OBIAD ( w szkole )
12.15– 13.30 Zajęcia warsztatowe: "Wokół mnie są ludzie, którym nie jest łatwo, a potrafią być szczęśliwi…"
Warsztaty prowadzone przez wykładowców i studentów AWF Katowice /sala katechetyczna/
13.30 – 14.00 Wprowadzenie do Eucharystii – śpiew ( prowadzenie ks. Adrian i animatorka muzyczna )
14.00 - 14.50 Msza Święta na zakończenie rekolekcji / kaplica O. Bonifratrów/

KLASY 4 - 6

8.30 – 9:15 Wspólna modlitwa, chwalmy Pana śpiewem… ( prowadzenie D. Łebek )/ aula szkolna/
9.15 – 9.30 Drugie śniadanie w klasach
9.45 – 10.50 Zajęcia warsztatowe: Wokół mnie są ludzie, którym nie jest łatwo, a potrafią być szczęśliwi…
Warsztaty prowadzone przez wykładowców i studentów AWF Katowice /sala katechetyczna/
11.00 - 13.30 Wyjście do Filharmonii Śląskiej
13.30 - 13.45 OBIAD klas IV - VI
14.00 – 14.50 Msza Święta na zakończenie rekolekcji / kaplica O. Bonifratrów/

KLASY 7, 8 i GIMNAZJUM

8.30 – 8.45 Wspólna modlitwa w auli (Ks. Adrian )
8.45 – 10.15

Zajęcia z Księdzem Adrianem

/ 41 uczestników warsztatów językowych będzie pisało test kompetencji językowych/

10.15 – 10.30 Drugie śniadanie
11.00 – 12.15 Zajęcia warsztatowe: Wokół mnie są ludzie, którym nie jest łatwo, a potrafią być szczęśliwi…
Warsztaty prowadzone przez wykładowców i studentów AWF Katowice /sala katechetyczna/
12.40 - 13:00 OBIAD
13.00 – 13.45

Klasa VII – historia (p. A. Tokarz)

Klasa VIII o – j. polski (p. M. Krajewska – Hołda)

Klasa VIII p – matematyka ( p. A. Tyl )

Klasa III gim. – geografia (p. M. Ciepły )

14.00 – 14.50 Msza Święta na zakończenie rekolekcji / kaplica O. Bonifratrów/

W OKRESIE REKOLEKCJI NIE MA KÓŁEK ZAINTERESOWAŃ ORAZ KONSULTACJI. ŚWIETLICA FUNKCJONUJE BEZ ZMIAN

 

Uczestniczymy
w programach: