KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA im. św. Jacka w Katowicach
Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej

Marzec rozpoczęliśmy w świetlicy od pogadanki w Środę Popielcową na temat naszych Wielkopostnych postanowień. W następnych dniach rozmawialiśmy o ptakach zimujących w Polsce i o tych przylatujących do nas wiosną oraz wykonaliśmy pracę plastyczną Kolorowe ptaki. Z okazji Dnia św. Patryka zastanawialiśmy się, dlaczego zielona koniczynka jest symbolem Irlandii. W oczekiwaniu na wiosnę ozdobiliśmy świetlicę kwiatami przedwiośnia - dzęki kulkom z bibuły pojawiły się w niej krokusy i przebiśniegi. Pod koniec marca szukaliśmy oznak wiosny, dzieci rysowały i kolorowały wiosenne kwiaty, wyklejały Żółte żonkile oraz wykonały pracę Pani Wiosna.
  W czasie trwania rekolekcji Wielkopostnych również w śwetlicy rozmawialiśmy o św. Jacku - przyszłym patronie naszej szkoły, a także o wrażeniach dzieci z wycieczki do Tyńca. Kwietniowe prace plastyczne były związane ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy: Wielkanocny Zajączek, Baranek, Pisanki Wielkanocne, Kurczaczki. 
  Dzieci jak zawsze chętnie bawiły się dużymi klockami, budowały tory wyścigowe, wieże i zagrody dla zwierząt, grały w gry planszowe. Przy sprzyjającej pogodzie wychodziliśmy na boisko szkolne z piłkami i skakankami.

Uczestniczymy
w programach: